O nas

Poznajmy się bliżej

Od 2000 roku dostarczamy najwyższej jakości owoce Borówki Amerykańskiej

To bogate źródło witamin i minerałów. Ich właściwości pomagają zwalczać wiele schorzeń. Wspomagają układ krążenia, chronią wzrok, regulują trawienie. Obniżają poziom cukru we krwi i odgrywają znaczącą rolę w profilaktyce nowotworowej. Spożycie jednej szklanki borówek zapewnia ok. 30% dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Są niskokaloryczne, co znaczy, że mają bardzo niski indeks glikemiczny i w ok. 84% składają się z wody, dzięki czemu można zajadać się nimi bez końca. Najbardziej cenne są świeże owoce, zerwane bezpośrednio z krzewów rosnących na naszej plantacji lub we własnym, przydomowym ogrodzie. Borówki można zamrozić, aby zrobić zapas na zimę. Nadają się do tego idealnie i po rozmrożeniu nie tracą swoich wartości odżywczych. To także świetny dodatek do deseru lub śniadania. Polecam!

Arek

gospodarz plantacji

0
Lata doświadczenia
0
Krzewów Borówki
0
Odmian
0 +
Kilogramów w sezonie

Nasze odkrycie

Gdy ponad 20 lat temu, po raz pierwszy wyjechaliśmy pracować sezonowo do jednej z największych plantacji Borówki amerykańskiej w Niemczech, nawet nie pomyśleliśmy, że z tymi magicznymi owocami zwiążemy swoją przyszłość. W miejscowości niedaleko Hanoweru, od świtu do nocy zdobywaliśmy bezcenne doświadczenie w zbiorach, pielęgnacji, przygotowywaniu przetworów i sprzedaży. Borówki pokochaliśmy od pierwszego wejrzenia. Wykorzystujemy zgromadzoną wiedzę w uprawie tych niesamowitych owoców w naszej rodzinnej plantacji, położonej wśród lasów i jezior województwa lubuskiego. Dbamy o nie przez cały rok, dzięki temu nasze owoce są jednymi z najsmaczniejszych. 

Jaki wpływ na zdrowie mają niebieskie owoce?

Borówka amerykańska jest szczególnie ceniona za posiadane właściwości lecznicze. Regularne spożywanie pozwala uzupełnić wymaganą dzienną dawkę witamin i minerałów. Ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i jego regenerację.

IG 0
Indeks glikemiczny
0 %
Zawartości wody

Borówkowa drużyna

Jesteśmy rodziną. W utrzymanie i rozwój naszej plantacji wkładamy całe serce. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i radością, jaką daje uprawa Borówki amerykańskiej. Nie ograniczamy się do sprzedaży borówek zapakowanych w pudełka. Chcemy abyście podczas wizyty u nas mogli cieszyć się bliskością otaczającej naszą plantację przyrody i rozkoszowali się wyjątkowym smakiem przygotowanych przez naszą drużynę deserów oraz napojów w pierwszej w Polsce Borówkowej kawiarni, której otwarcie planujemy w 2023 roku.

Stasia

Technologia uprawy

Agnieszka

Sprzedaż i marketing

Krzysiu

Logistyka

Maxi

Bezpieczeństwo

Masz ochotę na borówki? Zapraszamy!

Owoce Borówki amerykańskiej z selekcji odmian Premium zbieramy od końca czerwca do połowy września. Posiadamy szeroki wybór sadzonek do Twojego ogrodu.

Shopping Cart