Owady zapylające

z własnej hodowli

Arek

gospodarz plantacji

Prowadzimy pasiekę pszczół dzikich

Murarka ogrodowa (Osmia rufa) i Murarka rogata (Osmia cornuta) to gatunki pospolitych pszczół samotnic z rodziny miesierkowatych, które odgrywają kluczową rolę w uprawie Borówki amerykańskiej i rozwoju naszej plantacji. Są bardzo pracowite, wydajniejsze od pszczoły miodnej. Każdego roku obserwujemy ich wyjatkowe zachowanie i niesamowite zwyczaje, a fascynacja nimi sprawiła, że założyliśmy hodowlę owadów zapylających, zarejestrowaną i prowadzoną pod nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowej Soli, nr WNI: 080471228.

0
Lata doświadczenia
0
Krzewów Borówki
0
Odmian
0 +
Kilogramów w sezonie

Nasze odkrycie

Gdy ponad 20 lat temu, po raz pierwszy wyjechaliśmy pracować sezonowo do jednej z największych plantacji Borówki amerykańskiej w Niemczech, nawet nie pomyśleliśmy, że z tymi magicznymi owocami zwiążemy swoją przyszłość. W miejscowości niedaleko Hanoweru, od świtu do nocy zdobywaliśmy bezcenne doświadczenie w zbiorach, pielęgnacji, przygotowywaniu przetworów i sprzedaży. Borówki pokochaliśmy od pierwszego wejrzenia. Wykorzystujemy zgromadzoną wiedzę w uprawie tych niesamowitych owoców w naszej rodzinnej plantacji, położonej wśród lasów i jezior województwa lubuskiego. Dbamy o nie przez cały rok, dzięki temu nasze owoce są jednymi z najsmaczniejszych. 

Jaki wpływ na zdrowie mają niebieskie owoce?

Borówka amerykańska jest szczególnie ceniona za posiadane właściwości lecznicze. Regularne spożywanie pozwala uzupełnić wymaganą dzienną dawkę witamin i minerałów. Ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i jego regenerację.

IG 0
Indeks glikemiczny
0 %
Zawartości wody

Borówkowa drużyna

Jesteśmy rodziną. W utrzymanie i rozwój naszej plantacji wkładamy całe serce. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i radością, jaką daje uprawa Borówki amerykańskiej. Nie ograniczamy się do sprzedaży borówek zapakowanych w pudełka. Chcemy abyście podczas wizyty u nas mogli cieszyć się bliskością otaczającej naszą plantację przyrody i rozkoszowali się wyjątkowym smakiem przygotowanych przez naszą drużynę deserów oraz napojów w pierwszej w Polsce Borówkowej kawiarni, której otwarcie planujemy w 2023 roku.

Stasia

Technologia uprawy

Agnieszka

Sprzedaż i marketing

Krzysiu

Logistyka

Maxi

Bezpieczeństwo

Masz ochotę na borówki? Zapraszamy!

Owoce Borówki amerykańskiej z selekcji odmian Premium zbieramy od końca czerwca do połowy września. Posiadamy szeroki wybór sadzonek do Twojego ogrodu.

Shopping Cart